Hakkımızda

Bundan yaklaşık yarım asır önce,dönemin en değerli  mimar-ustası İLYAS OCAKTAN tarafından atıldı firmamızın temelleri...

İlyas Usta; 1965 yılında, Bağlar sokağında inşaasına başladığı Kubbeli Kayabey Cami'inin mihrab-minber ve kürsüsünü mermerden yapmaya karar verince,evinin alt katında tahtadan bir mermer kesme tezgahı yaptı.Daha sonra geliştirdiği bu tezgaha Lap-Lap cila makinası ve diğer ekipmanlarınıda ekleyip,bütün yapıtlarında kullandığı mermer ve doğal taşları işlemek üzere küçük bir atölye oluşturdu. Bu atölye aynı zamanda Balıkesir'deki potansiyel mermer işlerinide çıkarmaya başladı.

Bir süre sonra atölyeye gelen işlere yetişemeyince oğulları FAHRİ ve FEVZİ OCAKTAN la birlikte o dönemin profesyonel makinalarıyla Ağır sanayi bölgesinde mermer plaka üretmeye başladı ve Balıkesir deki ilk profesyonel mermer imalathanesi kurulmuş oldu.

İlyas ustanın vefatından sonra büyük oğlu merhum Fevzi Ocaktan imalatı bir adım daha ileriye taşıyarak, Balıkesir-Bursa karayaolu 14. km. de çalıştığımız tesisi kurdu ve bizlere emanet edip aramızdan ayrıldı.

Şimdide Bizler, Müşteri Memnuniyetini esas alarak,buraya nasıl gelindiğini unutmadan, azimle, gayretle, babamızdan teslim aldığımız bu bayrağı dahada ileriye götürmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya gayret gösteriyor, Siz Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Makina Parkuru:

1 Adet 30 Ton kapasiteli gezer vinç

1 Adet Karan Marka 4 Ayaklı ST Blok kesme makinası

1 Adet Pak-İş Marka 2 ayaklı ST Blok kesme makinası

1 Adet Pedrini marka 9+3 kafalı mermer-granit Cila makinası

2 Adet Baş kesme mak.

1 Adet Trimming

1 Adet Otomatik Yan Kesme

1 Adet 3D CNC Router

1 Adet 12 Kafa Alın Pah Cila Makinası

1 Adet Çukurova 3000 kg kapasiteli Forklift