Hakkımızda

Birçok projeye kalıcı eserlerle imzasını atmış olan firmamız; 1999 yılında Sücattin SÖNMEZ ve Servet ÇOBAN girişimiyle endüstriyel mutfak sektöründe pişirme, soğutma cihazları ve hazırlık üniteleri üretmek amacıyla 200 m²'lik alanda faaliyetlerine başlamıştır.

O tarihten günümüze kadar sürekli gelişim ilkesi ile yatırımlarını sürdüren firmamız kısa zamanda faaliyet gösterdiği alan ve pazarların tercih edilen firması konumuna gelmiş, 2001 yılında Endüstri Mühendisi Nezir Tan UĞURLU'nun da firma yönetimine katılması ile teknik altyapısını güçlendirmiş, 2003 yılında başladığı kurumsallaşma ve AR-GE çalışmaları ile kalitesini tescillemiştir.

Günümüzde ise 1200 m² üretim alanı ve 200m² satış mağazası ilep proje taahhüt imalat ve satış faaliyetlerine devam eden firmamız her türlü ticari ve endüstriyel tesisin profesyonel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm projelerini deneyimli - uzman teknik ekibi ile tasarlayarak müşterilerinin değenisine sunmaktadır. Sektörün önde gelen firmalarıyla bayilik anlaşmaları yaparak müşterilerine alternatif ve en uygun fiyatı sunmaktadır.

About Us

Having signed a lot of permanent works, our firm has begun its activities in the year of 1999 with the enterprise of Sücattin SÖNMEZ and Servet ÇOBAN for the pupose of manufacturing cooking, cooling and preparative units in the sector of indursrial kitchen, in a space of 200 square meters.

From that date, to the present time, continuing its in investments with the principle of consistent improvement, in a short time our firm has come to position of a firm that is preferred by fields and markets in which it carries on a business, it has strengthened its technical infrastructure with the participation of Industrial Engineer Nezih Tan UĞURLU to the firm administration in the year of 2001, it has registered its quality with the works of institutionalization, research and development that it started in the year of 2003.

As for the present time, continuing its project, undertaking, manufacturing and selling activities with its 1200 m²  production space and 200 m² company store, our firm has been designing all projects with its experienced-specialist technical team for the purpose of providing the professional necessities of all kinds of commercial and industrial establishments and has been serving them to the taste of its customers. It has been offering alternatives and the most admissible price to its customers vy making franchise agreements with the leading companies of the sector.